OCM, czyli oczyszczanie skóry olejami

Każde mydło, czy nawet najdelikatniejszy żel do mycia twarzy, zawiera w swojej formule składniki, takie jak alkohol, kwasy, parabeny, a także inne konserwanty i sulfaty (Sodium Laureth Sulfate, SLES), które naruszają barierę lipidową skóry, tzw. sebum. Jest to warstwa ochronna niezbędna do jej prawidłowego funkcjonowania.


Skóra pozbawiona tego swoistego płaszcza narażona jest na utratę wody, praca gruczołów łojowych zostaje zaburzona, cera staje się więc przesuszona i – paradoksalnie – produkuje jeszcze więcej sebum.


Czyszczenie ciała olejami, całkowicie eliminuje te problemy. Oleje zmywają ze skóry brud, zanieczyszczenia z całego dnia, a także makijaż, nie uszkadzając przy tym warstwy hydrolipidowej naskórka.

Standardowa metoda OCM vs MIKROEMULSJA

Standardowa metoda OCM polega na czyszczeniu ciała olejami, które najpierw nakładamy na skórę, a następnie - kawałek po kawałku - zdejmujemy olej ciepłym ręcznikiem, powtarzając czynność wielokrotnie. Jest to bardzo żmudna i pracochłonna metoda, a na pierwsze efekty musimy poczekać nawet kilka tygodni.


Wytworzona przy pomocy NNC mikroemulsja, która zawiera olej rozbity do postaci nanocząstek, pozwala dokładnie oczyścić skórę oraz głęboko ją spenetrować zawartymi w olejach wartościami odżywczymi bez specjalnych zabiegów, szybko i dokładnie.

Efekty widoczne są natychmiast, a skóra pozostaje bez tłustego filmu!

Stwórz swój kosmetyk NNC - sprawdź działanie olejów